Jak to działa?

Rejestracja

Nie masz konta w systemie Otwocki Rower Miejski? Pobierz aplikację Nextbike, podejdź do terminala lub wejdź na stronę otwockirower.pl
Następnie wybierz „Rejestracja” i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
Aby aktywować konto wpłać opłatę inicjalną i kliknij w link weryfikacyjny.

Wypożyczenie

Chcesz wypożyczyć rower?
Uruchom aplikację Nextbike, a następnie zeskanuj kod QR znajdujący się na rowerze lub wpisz numer roweru. Kliknij „Wypożycz rower” i gotowe.
Podejdź do terminala, naciśnij Wypożyczenie/Zwrot oraz postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
Blokada O-lock znajdująca się na tylnym kole otworzy się automatycznie.
Pamiętaj, że możesz też zadzwonić na infolinię, pomożemy!

Zwrot – teraz jest jeszcze łatwiej!

Wystarczy zamknąć blokadę O-lock znajdującą się na tylnym kole, rower zwróci się automatycznie.

WAŻNE! Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji ORM lub stacji kompatybilnej.

Postój

Potrzebujesz przerwy w wypożyczeniu, a nie chcesz zwracać roweru? Skorzystaj z postoju w aplikacji.
Wybierz aktywne wypożyczenie, wciśnij „Zaparkuj” i potwierdź.
Teraz możesz opuścić blokadę O-lock bez zwracania roweru.
Chcesz jechać dalej? Wybierz „Wznów” w aplikacji, a O-lock otworzy się automatycznie.

CO SIĘ ZMIENIA W NOWYM SEZONIE?

Główną zmianą w nowym sezonie jest przejście systemu Otwocki Rower Miejski do tzw. IV generacji – wszystkie rowery standardowe są wyposażone w nadajnik GPS. Rowery już nie posiadają elektrozamków, a ich pozostawienie jest możliwe również w tzw. stacjach pasywnych. To 10 stacji, które są oznaczone logiem systemu i uzupełnione stojakami. Zmieniła się forma zwrotu rowerów standardowych. Sposób zabezpieczenia został przeniesiony z przodu na tył, aby zabezpieczyć rower należy zamknąć blokadę znajdującą się na tylnym kole.

JAK MOGĘ USUNĄĆ KONTO?

Dyspozycję usunięcia konta możesz przesłać mailem lub listem. 

Pamiętaj! Przed usunięciem uzupełnij środki na swoim koncie do salda równego 0 zł. Jeśli masz niewykorzystane środki na koncie, we wniosku podaj numer konta bankowego do ich zwrotu. 

CZY MOGĘ WYPOŻYCZYĆ ROWER ORM NA KONTO W INNYM SYSTEMIE?

Założenie konta w jednym z systemów umożliwia korzystanie z wypożyczalni rowerów w innych miastach, o ile te systemy dopuszczają taką możliwość. 

DLACZEGO MOJE KONTO JEST NIEAKTYWNE?

Upewnij się, czy dokończyłeś proces rejestracyjny tj. uzupełniłeś wszystkie wymagane dane na koncie oraz kliknąłeś w link aktywacyjny przesłany na e-mail. Jeżeli są trudności ze znalezieniem wiadomości od nas, sprawdź czy przypadkiem nie trafił do spamu lub skontaktuj się z nami 😉

Konto jest aktywne, gdy jest na nim utrzymywany jest minimalne saldo w wysokości 10 zł. 

JAK ZRESETOWAĆ PIN DO KONTA?

Wejdź do aplikacji mobilnej  lub na stronę internetową i skorzystaj z opcji „ZAPOMNIAŁEM PIN”/„ZAPOMNIAŁEŚ PIN?”.

JAK DOŁADOWAĆ KONTO?

Konto doładujesz po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Dostępne sposoby płatności to m.in. płatność kartą, przelewem lub BLIK-em. 

CZY DZIECKO MOŻE MIEĆ KONTO?

Tak, jeżeli ukończyło 13 lat i rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę. Zgodę należy zeskanować i wysłać w formie elektronicznej/papierowej na adres operatora. Wzór zgody dostępny jest w zakładce REGULAMIN. Przy rejestracji należy podać dane małoletniego, który będzie korzystał z konta.

ILE ROWERÓW MOGĘ WYPOŻYCZYĆ JEDNOCZEŚNIE?

Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery.

GDZIE MOGĘ WYPOŻYCZYĆ ROWER?

Lokalizacje stacji znajdziesz na stronie internetowej w zakładce „MAPA STACJI” oraz w aplikacji mobilnej Nextbike.

GDZIE MOGĘ ODDAĆ ROWER?

Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji ORM lub stacji kompatybilnej. Stojaki na stacjach służą jedynie jako oparcie dla rowerów. Rower można wstawić do stojaka, ale trzeba zamknąć blokadę o-lock żeby go zwrócić.

CO ROBIĆ, GDY BLOKADA O-LOCK SIĘ NIE OTWIERA?

Sprawdź poprawność ustawienia blokady O-lock – nie powinna dotykać szprychy roweru. Jeśli zawadza, zmień pozycję tylnego koła. 

W przypadku dalszych trudności skorzystaj z opcji „OTWÓRZ ZAMEK” dostępnej na wypożyczeniu.

CO ROBIĆ, GDY BLOKADA O-LOCK SIĘ NIE ZAMYKA?

Sprawdź poprawność ustawienia tylnego koła – powinno być ustawione równo w stosunku do blokady o-lock, tak, aby mogła je objąć bez dotykania do szprychy. 

W przypadku dalszych trudności ze zwrotem roweru skontaktuj się z BOK. 

JAK ZGŁOSIĆ USTERKĘ ROWERU?

Informacje zawierającą numer roweru wraz z opisem usterki przekaż poprzez aplikację mobilną, stronę internetową lub kontakt z BOK. Nasz serwis usunie usterki tak szybko, jak to możliwe, a Twoje zgłoszenie pozwoli na jeszcze szybszą interwencję! Dziękujemy! 

JAK ZGŁOSIĆ WYPADEK NA ROWERZE?

Gdy podczas wypożyczenia roweru dojdzie do wypadku czy kolizji spisz oświadczenia i/lub wezwij na miejsce zdarzenia Policję. Co więcej, pamiętaj, aby poinformować o zajściu BOK, w czasie maksymalnie do 24 godzin od momentu zdarzenia. 

JAK ZGŁOSIĆ KRADZIEŻ ROWERU?

Wypożyczony przez Ciebie rower został skradziony? O zajściu niezwłocznie poinformuj naszego Konsultanta, kontaktując się z BOK.

Z JAKĄ OPŁATĄ WIĄŻE SIĘ ZWROT NA STACJI W MIEJSCOWOŚCIACH KOMPATYBILNYCH?

Zwrot na stacji kompatybilnej jest bezpłatny. Lista miejscowości kompatybilnych znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/.

CO Z OPŁATAMI ZA WYNAJEM ROWERÓW? NA PRZYKŁAD, WYPOŻYCZAM ROWER VETURILO ZE STACJI W OTWOCKU. CZY ZAPŁACĘ ZA ROWER WEDŁUG CENNIKA OTWOCKA CZY WARSZAWY?

Opłata za wynajem zależy od systemu, do którego należy dany rower. Na przykład, wynajmując rower Veturilo ze stacji w Otwocku, będziesz płacić zgodnie z cennikiem Veturilo. Możesz sprawdzić nazwę systemu, do którego przypisany jest dany rower, na naklejkach widocznych na nim, aby uniknąć nieporozumień. Opłata za wynajem będzie zgodna z cennikiem tego konkretnego systemu.

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ ROWER ORM POZA STREFA UŻYTKOWANIA SYSTEMU ORM?

Oczywiście, możesz zwrócić rower ORM poza strefą użytkowania systemu ORM, ale tylko na jednej ze stacji w miejscowościach kompatybilnych. Lista miejscowości kompatybilnych znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/. Pamiętaj, że zwrot roweru ORM poza stacją wiąże się z dodatkowymi opłatami.

JAKIE SYSTEMY SĄ KOMPATYBILNE Z SYSTEMEM ORM?

Lista miejscowości kompatybilnych z systemem ORM znajduje się pod linkiem: https://nextbike.pl/kompatybilne-mazowieckie-systemy-rowerowe/.

Pamiętaj, aby zwrócić rower na jednej z stacji kompatybilnych, aby uniknąć naliczenia dodatkowych opłat.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 49

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike