Ruszył Otwocki Rower Miejski

13.08.2018

Od poniedziałku, 13 sierpnia, mieszkańcy Otwocka mogą korzystać z rowerów miejskich. Program pilotażowy jest realizowany przez Nextbike Polska, operatora m.in. warszawskiego systemu Veturilo.

Do dyspozycji w Otwocku jest 36 rowerów i 5 samoobsługowych stacji wypożyczeń. Zostały one uruchomione w kluczowych punktach miasta: Park Miejski, Os. Morskie Oko, PKP Świder i Skwer 7 Płk. Ułanów (Małpi Gaj). Piąta stacja, Top Market Żeromskiego została uruchomiona dzięki współpracy z partnerem prywatnym.

Otwocki Rower Miejski to kolejna inicjatywa w naszym mieście, która promuje aktywny tryb życia wśród mieszkańców i jednocześnie ułatwia komunikację, a to wpisuje się z kolei w zapobieganie niskiej emisji pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10. Jest to doskonałe uzupełnienie programu budowy ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” – Piotr Stefański, Wiceprezydent Miasta Otwocka.

Otwocki Rower Miejski to program pilotażowy, mamy jednak nadzieję, że rower miejski stanie się stałym elementem krajobrazu miasta. To kolejny już system Nextbike Polska w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Rowery można już wypożyczać w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie, Pruszkowie i Michałowicach, a od dziś w Otwocku. Tworzy się aglomeracyjny system rowerowy” – mówi Robert Lech, prezes Zarządu Nextbike Polska.

Wypożyczyć rower może każdy zarejestrowany użytkownik. Można skorzystać z istniejącego konta – założonego np. w systemie Veturilo – można też założyć nowe na stronie OtwockiRower.pl. Należy też pamiętać o zasileniu konta kwotą co najmniej 10 złotych, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru.

Rower można wypożyczyć wpisując na terminalu stacji wypożyczeń numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z bezpłatnej dedykowanej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia wypożyczanie np. poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, za drugą 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą następną po 7 zł.

Rowery w Otwocku będzie można wypożyczać do 4 listopada.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 49

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike