Otwocki Rower – od pilotażu do stałego systemu

28.08.2019

Dobra wiadomość dla otwockich rowerzystów! Już 28 sierpnia powraca Otwocki Rower Miejski. Infrastruktura obejmuje 8 stacji i 58 jednośladów, w tym rowery dla dzieci. To dwunasta inwestycja tego typu w województwie mazowieckim.

Po zeszłorocznym udanym pilotażu i wiosennych konsultacjach społecznych do miasta powraca na stałe system Otwockiego Roweru Miejskiego. Otwock dołączył do miast, w których za zaprojektowanie i zainstalowanie sieci wypożyczalni rowerowych odpowiedzialny jest Nextbike Polska.

Wypożyczalnia ORM to 58 jednośladów, w tym nowość – 6 rowerów dla dzieci. Miłośnicy dwóch kółek wypożyczą rowery w 8 stacjach:

  • Plaża Miejska
  • PKP Świder
  • Samorządowa – Żeromskiego
  • Centrum
  • Rondo AK Fromczyn
  • Morskie Oko
  • Park Miejski
  • PKP Śródborów

Jako operator wiemy, że wielu mieszkańców Otwocka, nie wyobraża sobie swojego miasta bez sieci wypożyczalni– mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata dyrektor komunikacji, Nextbike Polska. – Cieszy nas także, że coraz więcej samorządów dostrzega atuty proekologicznej komunikacji na każdą kieszeń. ORM to system rowerów miejskich, który umożliwia szybkie i bezobsługowe wypożyczanie jednośladów zaprojektowanych specjalnie do wygodnego poruszania się po mieście. Rowery można wypożyczyć i zwracać na dowolnej stacji.

Zasady korzystania z Otwockiego Roweru Miejskiego nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Konta zarejestrowanych użytkowników pozostają aktywne. Mają oni czas do 30 września 2019 aby uzupełnić opłatę inicjalną, o ile zdążyli wykorzystać te środki na przejazdy.

Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się na stronie internetowej otwockirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty w wysokości minimum 20 zł. Kwota 10 zł bezzwrotnej opłaty inicjalnej oraz 10 zł dla utrzymania minimalnego stanu konta. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już wypożyczać rowery.

Z otwockiej wypożyczalni może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik, osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Za drugą godzinę zapłacimy 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę po 7 zł.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznego pilotażu, który trwał od 13 sierpnia do 4 listopada, w systemie zarejestrowało się ponad 860 osób. Wypożyczalnie cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przez niespełna trzy miesiące użytkownicy skorzystali z 36 rowerów ponad 6,4 tysiąca razy. Średni czas wypożyczenia wynosił 24 minuty i 31 sekund.

4-letnia umowa z wykonawcą, firmą Nextbike Polska, zakłada, że w 2, 3 i 4 roku działania Otwocki System Rowerowy będzie startował 1 maja i działał do końca października. Wypożyczalnie jednośladów czynne będą przez całą dobę – we wszystkie dni tygodnia.

Użytkownicy zarejestrowani w Otwockim Rowerze Miejskim mogą bez dodatkowej rejestracji korzystać z większości wypożyczalni w Polsce, których operatorem jest Nextbike.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 49

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike