Nowe rowery cargo w systemie Otwockiego Roweru Miejskiego

01.07.2020

Od dziś mieszkańcy miasta mogą korzystać z czterech dodatkowych rowerów familijnych typu cargo. Dzięki nim mogą przewozić większe ładunki lub zabrać na wycieczkę rowerową nawet czworo dzieci. Z rowerów można korzystać na takich samych zasadach, jak z pozostałych dostępnych rowerów standardowych i dziecięcych.

Mieszkańcy skorzystają z jednośladów już w środę (1 lipca 2020 r.). Cztery rowery towarowe można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach systemu Otwocki Rower Miejski. Otwocki jest kolejnym  miastem, w którym dostępne są rowery o charakterze rodzinnym i bagażowym dostarczane przez największego operatora systemów rowerowych w Polsce – firmę Nextbike.

Zasady wynajmowania rowerów towarowych  niczym nie różnią się od tych, dotyczących „zwykłych” jednośladów. Taki sam jest też cennik. Użytkownicy, którzy są już zarejestrowani w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności – od lipca mają do wyboru rowery standardowe, jednoślady dla dzieci i trójkołowe pojazdy familijne typu cargo. Jedyna różnica: cargo zwracamy wyłącznie przy ostatnim stojaku w każdym punkcie wypożyczalni Otwockiego Roweru Miejskiego (stojak znajdujący się najdalej od terminala).

Należy pamiętać o kilku ważnych zasadach – maksymalna waga przewożonego ładunku nie może przekraczać 100 kilogramów. Przewożone przedmioty nie mogą wystawać  poza obrys skrzyni. Jeśli rowerem przewozimy dzieci – muszą zająć miejsce na ławeczkach i obowiązkowo skorzystać z pasów bezpieczeństwa.

Rowery będą dostępne dla mieszkańców Otwocka do 31 sierpnia.

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 49

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike