W Otwocku startuje sezon rowerów miejskich

15.05.2020

15 maja rusza sezon rowerów miejskich w Otwocku. 58 jednośladów będzie dostępnych w ramach istniejących już 8 stacji na terenie miasta. Korzystanie z rowerów będzie wymagało przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, każda kolejna rozpoczęta godzina – 7 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. By korzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: otwockirower.pl.

Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwi m.in. wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. Wypożyczanie możliwe będzie całodobowo, każdego dnia w tygodniu.

 

Tegoroczna inauguracja kolejnego sezonu Otwockiego Roweru Miejskiego została wstrzymana, w związku z ogłoszonymi przez rząd regulacjami i zaleceniami. Z uwagi na zniesienie ograniczeń przez rząd, rowery są dostępne dla mieszkańców od dziś.

Operator systemu zgodnie z wymaganymi standardami będzie dezynfekował rowery minimum dwa razy dziennie. W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników.

Operator Nextbike Polska, odpowiedzialny za miejskie rowery w Otwocku, zachęca do  przemieszczania się jednośladami przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny, w tym do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt oraz noszenia rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia: +48 22 123 06 49

Czynne całodobowo
koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów

Reklamacje i zapytania:
[email protected]

nextbike